Hoşgeldiniz

Güzel insanların buluştuğu, dağ havası, kaostan ve şehrin gürültüsünden uzak şirin bir mekanda siz değerli konuklarımızı ağırlamaktan onur duyarız.

Haber verin yeriniz hazır olsun

Hakkımızda

Marangoz Bahçe Kafe

24 Temmuz 2017 de yeni bir güne yeni bir umutla merhaba dedik, yarını bilmeden sadece gönüllere teslim olarak. Adım adım işlediğimiz toprak, güzel insanların destekleri ile yaşam buldu. Gönül köprüleri kurmamıza neden oldu. Gönüller güzelleştikçe düşünceler anlam kazandı. Anlam kazanan düşünceler ise ütopya oldu.

Evren zekice planlanmış ancak kolaylıkla yıkılabilecek kırılgan bir ahenge sahiptir. 2017’de henüz iki yıl önce başlayan hikayemiz bugün çok daha anlamlı hale geldi. Marangoz Bahçe Kafe ailesi olarak bizler, ticari beklenti olmadan bu ahengi nasıl koruyabileceğimizi düşünüp tartışabildiğimiz, iyi kalpli insanların toplandığı mekanlar dizayn ederek, sizleri evrene ve evimiz olan dünyamıza nasıl fayda sağlayabileceğimizi tartışmaya davet ediyoruz.

Biz canlılara sunulan doğamıza Saygı, Sevgi, Hoşgörü ve Tevazu ilkeleri altında bağ kurup, nefes aldığımız alanlara sahip çıkarak, küresel sorun haline gelen betonlaşmadan uzak ticari kaygılar olmadan, içeriğinde sadece doğaya saygı duymayı ve bir o kadar da doğa içinde nasıl yaşanılması gerektiğini anımsatan, şirin bir yaşam alanı oluşturabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yaşam alanlarında misafirlerimizin tüm sevdiklerini özgürce ağırlayabileceği, doğayı deneyimleme fırsatı sunabileceği alanlar dizayn etmeyi hedefliyoruz.

Her şeyden önce insanlığın doğayı böylesine tahrip ettiği bir dönemde, doğayı nasıl verimli kılabileceğimizin örneklerini çoğaltarak misafirlerimize ve tüm çevremize bir örnek teşkil etmek istiyoruz.

Marangoz Bahçe Kafe olarak misafirlerimizi ağırlarken onların doğaya, çevrelerine ve ailemize saygılı olmasını bekliyor, rica ediyoruz. Paylaştığımız bu alanı güzelleştirmek için misafirlerimizin madden ve manen katkıda bulunmalarını istiyoruz. Çünkü güzel şeyler paylaştıkça çoğalır.

Sık Sorulan Sorular

Sıkça sorulan bazı konular

Kafemiz sosyal medyanın da etkisi ile çok büyük bir kitlenin ilgisini çekmeye başladı. Bu da özellikle hafta sonu büyük bir yoğunluk yaşamamıza sebep oluyor. Arkadaşlarımızın sizlere sağlıklı bir servis verebilmesi ve Marangoz Bahçe Kafe'nin ortamından en güzel şekilde yararlanabilmeniz için mutlaka ama mutlaka rezervasyon yaptırmanızı rica ediyoruz. Rezervasyonlarımız ortalama iki haftada önceden dolmaktadır, lütfen bunu dikkate alarak bize ulaşınız.

Giriş ücretli değildir.

Kahvaltımızın İçeriği;
Sıcaklar:
Sahanda marangoz usulü fırında menemen, haşlanmış yumurta, mini ekmek arası sucuk, köy peyniri, domates soslu biber kızartması, patates kızartması, ve sigara böreği.
Soğuklar:
(Beyaz peynir, lokum peynir, kaşar peynir, tel peynir, portakal, domates, salatalık, taze yeşillik, zeytin salatası, acıka, siyah zeytin, yeşil zeytin, reçel, bal, tereyağı, tahin, pekmez, fıstık kırması) ve Termos Çay

  • Kahvaltılık soğuk ürünler ve termos çay kahvaltı boyunca sınırsızdır.
  • Kişi sayısına göre sipariş alınır, 8 yaş altından ücret alınmaz.
  • Kişi başı ücreti 220 TL'dir.

Kafemize toplu taşımayla ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmit Merkez’den Yuvacık otobüslerine binip Yuvacık Merkez Camii’nde inip taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi, Yuvacık Merkezden 15-20 TL tutuyor. Yuvacık Taksi İletişim; 0 (533) 448 34 43

Salıncağımız ücretli değildir.

Marangoz Bahçe Kafe'de Piknik ve ya Mangal yapma imkanı / alanı bulunmamaktadır. Lütfen ekibimize bu tarz talepler iletmeyiniz.

Marangoz Bahçe Kafe'de konaklama imkanı bulunmamaktadır. Fakat civarda yönlendirme yaptığımız konaklama hizmeti veren işletmeler mevcut.

Marangoz Bahçe Kafe'de ücretsiz vale hizmeti ve otopark imkanımız bulunmaktadır.

Açık Hava Sinemamız mevsimlik olmakla beraber, ilkbahar itibariyle tekrar devam edecektir. Rezervasyon şart olup, girişler ücretsizdir.

Konumumuzun bize verdiği imkanlarla orman içerisinde sizleri misafir edebileceğimiz en doğal ortamı oluşturma çabasındayız. Bu sebeple kat kat artarak üst bölümlere geçilen kafemizde ne yazık ki engelli misafirlerimize uygun geçişler bulunmuyor. Fakat Marangoz Bahçe Kafe ailesi olarak tüm engelli misafirlerimize elimizden gelen en iyi şekilde yardım sağlıyoruz.

Birbirinden farklı kapalı alanlarımız mevcuttur.

Menümüzde Serpme Kahvaltı haricinde; atıştırmalıklar, birbirinden lezzetli yemekler ve tatlılar mevcut :)

Marangoz Bahçe Kafe'de en özel günlerinizi muhteşem organizasyonlarla ölümsüzleştirebilirsiniz. Bunun için Buket Hanım'ı aramanız yeterli; 0531 299 0268

Fotoğraf Çekimleri için Marangoz Bahçe Kafe'yi tercih eden sevenlerimiz çokça var. Eğer siz de onlardan biriyseniz tek yapmanız gereken müsaitlik konusunda ufak bir bilgi almak. Görüşmek dileğiyle. :)

09:00 - 15:00 arası kahvaltı servisimiz mevcuttur. Rezervasyonsuz gelen misafirlerimiz için müsait masamız olduğu takdirde yardımcı oluyoruz. Gün içerisinde arayarak yoğunluk bilgisini alabilirsiniz.

Bu tarz sorularınızın cevabı ne yazık ki olumsuz oluyor. Doğamızın bize sağladığı ve ailemizin gücünün yettiği son noktaya kadar sizlere servis vermeye gayret ediyoruz ancak bizim de sınırlarımız var. Eğer yer olmadığını söylüyorsak, gerçekten de olmadığı içindir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Görüşmek dileğiyle!